Produkty jubilerskie posrebrzane, albo też złote? Jakie z nich kupujemy częściej? Ta walka trwa już nie krótko na świecie. Dziś postaramy się odpowiedzieć w tej kwestii. Jednak problem nie wydaje się takie proste jak mogłoby się zdawać. Powyżej wymienione gatunki wyrobów jubilerskich posiadają ukryte wady choć i liczące się zalety użytkowania.
Prawdziwa biżuteria – z reguły robi się takie modele z oczyszczonego metalu szlachetnego. Dlatego właśnie pozostaje dużo droższa. Tworzy się taką biżuterię galwanizując rudy złota. Pozostaje znacznie bardziej luksusowa i dokładnie z tego powodu częściej kupują ją ludzie zamożniejsi. Także istotne jest lokalizacja jej prezentacji, zwykle są to sklepy złotnicze. Jest elegancko wystawiona w oświetlonych, witrynach. W takcie jej kupna zazwyczaj dostaniemy piękne pudełko. W takim punkcie obsługa klienta z pewnością pozostanie lepsza oraz lepiej wykwalifikowana. Biżuteria prawdziwe o czym również nie należy nie pamiętać, nie wywołują reakcji alergicznych.
Sztuczna biżuteria – pozostaje zazwyczaj produkowana ze stopów pospolitych metali, a plateruje się ją niewielką powłoką złota. Takie modele stosunkowo w nie długim czasie rysują się i kobiety kupują nowe. Ich najwybitniejsza pozytywna strona to oczywiście niska cena zakupu. Niestety uważamy, że potrafi uczulać, bardzo często modele z dodatkiem miedzi. Co istotne rodzaje tej biżuterii są wybitnie śliczne z uwagi na stop, bez owijania w bawełnę dużo łatwiej ją zrobić. Sety tutaj z reguły składają się z dwóch części – naszyjnika i bransoletki.
Reasumując biżuteria prawdziwa jest ładniej wykonana oraz nie wywołuje reakcji alergicznych. Ale pozostaje poważnie droższa, ponadto nie zużywa się w takim tempie jak sztuczna. Z drugiej strony modele biżuterii sztucznej są ładniejsze i w niższej cenie. Jaki gatunek jest lepszy? Naszym zdaniem biżuteria prawdziwa.

Producenci dodatkow