Wyroby Złotnicze jest to określenie bardzo szerokie. W jaki sposób możemy je uhierarchizować? Z przekonaniem przez metal szlachetny, z którego zostały wykonane oraz jakie kamienie wstawiono. Teraz natomiast sporządzimy klasyfikację typologiczną produktów złotniczych.
Naszyjniki są lubiane od lat, zarówno poprzez dziewczyny oraz panów. Subtelna zawieszka na połączonych ogniwach łańcuszka z reguły zamieszczona na piersi to esencja damskiego uroku.
Kolczyki jest następny gatunek kobiecych produktów jubilerskich. Najczęściej produkuje się je ze złota. Odróżniamy kilka rodzajów zapięć, na przykład Klasyczny. To one pozostają najpopularniejsze pod względem produkcji z całej biżuterii.
Pierścionki od zawsze zdobią także damską rękę. Wyróżniamy te zwykłe, ale też sztuki z diamentami. Z reguły posiadają określoną personifikacje.
Bransoletki – subtelne łańcuchy, które dziewczyny często noszą na rękę, jednak od jakiegoś czasu i na nogę, ostatnimi czasy pozostaje to bardzo „cool”
Beads to gatunek, który wszedł do nas z pięknych Włoszech. Koraliki nasuwane są w tym systemie na mocno splecioną bransoletę z zatrzaskiem. Dzięki temu, że są one pojawiają się w bardzo dużej kombinacji typów prawie wszelka bransoletka jest oryginalna.
Na rynku pojawia się również seria mająca swoje korzenie w USA. Gdzie zawieszki są przyczepiane do ogniw bransoletki przy użyciu niewielkiego karabinka wspinaczkowego. Dostały one nazwę charmsy.
Obrączki ślubne – przynależą do działu pierścionków. Niedawno zdecydowanie zyskały na sławie. Wszyscy narzeczeni chcą mieć wzory spersonalizowane i głęboką dedykacją.
Zegarki naręczne – tutaj prezentowana końcowa rodzina z segmentu biżuterii. Nierzadko noszona także przez mężczyzn. Ważny jest nie wyłącznie surowiec, ale także mechanizm.
Typów biżuterii jest naprawdę niemało. Jeśli już dokonujemy wyboru nierzadko warto znaleźć niewielką firmę złotniczą. Towary będą dużo przedniejszej jakości, co więcej także nieco w niższej cenie.

biżuteria 2020